Ciemnogród w XXI wieku? A proszę bardzo!

Ręce i nogi opadają. Mam świadomość, że ludzie kościelnymi sztuczkami są otumanieni, ale do tego stopnia????
W tym kraju wystarczy być duchownym i właściwie już stoi się ponad prawem. Absolutnie ponad i to zarówno świeckim, jak i boskim. No chyba że boskie prawo dopuszcza krzywdzenie maluczkich, ale z tego, co się orientuję, to jednak nie. Trudno nawet komentować to, co się dzieje w fanatycznych, zapyziałych umysłach wiernych poddanych katolickim machinacjom.
Już wielokrotnie w mediach słyszeliśmy o pouczeniach tylko dla duchownych, którzy przekraczają nagminnie dozwoloną prędkość. Mundurowi salutują, paluszkiem pogrożą i księżulek jedzie dalej, ewentualnie co dziesiąty sukienkowy zostanie przykładnie ukarany i jest ok, żeby lud się nie burzył. Nie podoba mi się to, ale niewiele w tej kwestii da sie zrobić, bo trudno mundurowym udowodnić, że nie dopełnili obowiązku.
Księża, którzy dopuścili się jednak znacznie poważniejszych przestępstw jakoś też są usprawiedliwiani, jakby byli istotami nadrzędnymi wobec nas, zwykłych śmiertelników. Niestety, bardzo często ostatnio słychać o pedofilach w sutannach i to już nie są jakieś pojedyncze wypadki, to już taka lawina zdarzeń się robi. Średnio co kilka dni jesteśmy informowani o tym, że jakiś ksiądz dopuścił się aktu pedofilii. I co!!! Jak reaguje na to opinia publiczna??? A nijak, a w każdym razie nie tak, jak zareagować powinni zdrowo myślący, normalni ludzie. No nóż w kieszeni się otwiera, gdy czytam, że owszem, to może i zły czyn, ale gdyby dziecię księdza nie kusiło, to nic by się nie stało. Gdyby matka z ojcem więcej czasu dziecku poświęcali, to nie szukałoby aprobaty u duchownego. Ostatnio w głośnej w mediach sprawie padło nawet pytanie: Gdzie była szkoła? Gdzie nauczyciele???!!!!
Czy głupota ludzka osiągnęła już takie apogeum???
Trudno uwierzyć, że ludzie są aż tak zaślepieni i głupi!!!
Krew zalewa, gdy się słucha takich bzdur, ale cóż. Wklejam link, posłuchajcie sami.

http://www.tvn24.pl/ksiadz-adam-w-oskarzony-o-gwalt-na-nieleteniej-zarczyce,583171,s.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii Przemyślenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>